SCOALA GEORGE BACOVIA BUCURESTI

cu clasele P - VIII și grădinița cu program normal și prelungit

ÎNVĂȚĂMÂNT PREȘCOLAR, PRIMAR SI GIMNAZIAL

Motto : "Nu pentru scoala, ci pentru viata invatam " (Seneca)

TUTORIALE G-SUIT - CURSURI ACREDITATE

TUTORIAL ACTIVARE CONT G-SUIT PENTRU PARINTI SI PROFESORI IN FORMAT PDF

TUTORIAL VIDEO ACTIVARE CONT G-SUIT PARINTI SI PROFESORI

CUM SA FACI O CLASA VIRTUALA - CUM SA INVITI PROFESORII SI ELEVII

Pentru a evita participare unor elevi fara acordul Dvs. din alte clase prin instrainarea link- ului de MEET de catre elevii clasei la care participati este necesar sa dezactivati optiunea ACCES RAPID . "Accesul rapid" il puteti gasi apasand butonul Comenzi pentru gazda in timpul sesiunii MEET.

Setari pentru evitarea posibilitatii excluderii elevului ce catre alt elev din sesiunea MEET.

SCHIMBUL DE PROPRIETATE INTRE PROFESORI

IN SITUATIA SCHIMBARI CADRELOR DIDACTICE LA CLASA

Primi pe email o invitatie de acceptare a proprietati clasei .

Curs pentru profesori: Google Educator Nivelul 1 – Intermediari

Acest program de formare pentru începători prezintă strategiile de bază pentru implementarea tehnologiilor Google pentru educație la clasă pentru a crește calitatea procesului de predare. Cadrele didactice pot optimiza activitatea de predare printr-un management de timp eficient pentru a sprijini învățarea elevilor și studenților cu ajutorul aplicațiilor Google pentru educație.

Prezentare generală Cui se adresează: Cadre didactice de predare din învățământul preuniversitar (învățători, educatori, profesori). La cerere, Edu Apps poate organiza acest curs și pentru cadre didactice din învățământul universitar.